Jak zapamiętywać słówka i nauczyć się języków? - poznaj sekret poliglotów.
Nauka języka nieodzownie łączy się z zapamiętywaniem słownictwa. Poniżej znajdziesz 4 proste kroki, które pozwolą Ci zapamiętać słownictwo na długo i przestać je zapominać (nawet, jak masz słabą pamięć). Poniższe 4 kroki są sekretem wielojęzycznych poliglotów. Dzięki nim sam nauczyłem się 6 języków obcych i były inspiracją do stworzenia aplikacji ‚Język w 15 Minut’. Te 4 proste kroki pomogły tysiącom osób nauczyć się języka - w tym osobom, które wierzyły, że mają słabą pamięć i brak talentu do języków.
Naucz się języka niemieckiego łatwo
Spróbuj
za darmo

Nauka języka nieodzownie łączy się z zapamiętywaniem słownictwa. Poniżej znajdziesz 4 proste kroki, które pozwolą Ci zapamiętać słownictwo na długo i przestać je zapominać (nawet, jak masz słabą pamięć).

Poniższe 4 kroki są sekretem wielojęzycznych poliglotów. Dzięki nim sam nauczyłem się 6 języków obcych i były inspiracją do stworzenia aplikacji ‚Język w 15 Minut’. Te 4 proste kroki pomogły tysiącom osób nauczyć się języka - w tym osobom, które wierzyły, że mają słabą pamięć i brak talentu do języków.

Tak, absolutnie każdy może nauczyć się języka i to bez względu na wiek, wystarczy trzymać się tych 4 prostych zasad:

1. Najpierw zrozum - zanim zapamiętasz jakiś zwrot, zrozum go, zrozum, co znaczą poszczególne słowa. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci wszystko zapamietać, bo będzie miało to sens.

2. Ucz się słówek w gotowych zdaniach, zwrotach i wyrażeniach. Dzięki zapamiętywaniu całych zdań, w naturalny sposób nauczysz się mówić poprawnie tak, jak to robią rodzimi użytkownicy języka. Np. „Jestem głodny” to dosłownie po niemiecku „mam głód” - nie tłumaczymy więc słówek, tylko całe zwroty.

3. Ucz się skuteczniej - wykorzystaj „spaced repetition system” czyli „system powtórek interwałowych”. Co to takiego? Już w latach siedemdziesiątych naukowcy udowodnili, że nasz mózg zapamiętuje najlepiej, jeśli podajemy mu wiedzę w małych porcjach, a następnie powtarzamy w stale rosnących odstępach czasu.

Upraszczając nieco - to czego nauczysz się dzisiaj, powtórz jutro, potem po dwóch dniach, potem po czterech, potem po 8, 16, 32 itd. Dokładnie! Nie trzeba powtarzać często, wystarczy robić to sprytnie.

4. Ucz się aktywnie i różnorodnie - od samego początku ćwicz mówienie, osłuchuj się z mówionym językiem, pisz. Dzięki temu mózg będzie chłonął wiedzę łatwiej, przyjemniej i szybciej.

UCZ SIĘ JESZCZE ŁATWIEJ

A teraz wyobraź sobie, że zamiast szukać pośród tysięcy książek, kursów, podręczników, czy papierowych fiszek, wszystkie te 4 kroki możesz wygodnie wykonać w jednym miejscu, gdzie czekają na Ciebie gotowe kursy z żywym, mówionym językiem.

Takim miejscem jest właśnie aplikacja ‚Język w 15 Minut’

1. W każdej, krótkiej lekcji wyjaśnię Ci gramatykę, wymowę i typowe zwroty w jasny, jak słońce sposób, tak, że wszystko z łatwością zrozumiesz.

2. ‚Język w 15 Minut’ jest jedyną aplikacją do nauki języków, dzięki której od samego początku będziesz ćwiczyć mówienie oraz rozumienie ze słuchu.

3. Po lekcji możesz przerobić Quiz i Fiszki (wirtualne karteczki z całymi zwrotami), żeby upewnić się, że wszystko dobrze rozumiesz i ugruntować nową wiedzę. Jest to przy okazji świetna zabawa:)!

4. Inteligentny system powtórek oparty o udoskonalony ‚spaced repetition system’ będzie przypominał Ci zwroty, które wymagają powtórzenia, tak że zapamiętasz je na dłuuuugo, a potem jeszcze dłuuuuużej, a potem na zawsze:).

Z resztą przekonaj się sam(a) - wystarczy, kliknij przycisk ‚darmowa lekcja’ i zacznij naukę bez kosztów!

Popularne:

Wyobraź sobie naukę niemieckiego:

którą zrozumiesz z łatwością

bez zakuwania tabelek i teorii

w której nauczysz się zwrotów

przydatnych na co dzień

opartą na praktyce -

mówienia i zrozumienia